Ana içeriğe atla
Vakıf Kuruldu
Body

Iğdır Üniversitesini Geliştirme Vakfı’nın kurulması yönündeki karar Resmi Gazete’de yayınlandı.

Iğdır Üniversitesinin fiziksel ve akademik gelişimine, bilimsel verimliliğimizin artmasına, mali kaynaklarımızın güçlenmesine katkı sunmak amacıyla Iğdır Üniversitesini Geliştirme Vakfı kuruldu.

Vakfın kurulmasına ilişkin karar 22 Kasım 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Rektör Alma: Öğrencilerimizi Geleceğe Hazırlama Çalışmalarımızda Vakfımız Bize Güç Katacak!

Vakfın kuruluşuna ilişkin bir değerlendirmede bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, “Vakıflar, üniversitelerin gelişimlerinde ön açıcı bir misyon üstlenirler. Iğdır Üniversitesini Geliştirme Vakfı da öğrencilerimizi geleceğe en hayırlı şekilde hazırlama çalışmalarımızda bize güç katacak. Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılama, akademik çalışmalarımıza teşvik sunma gibi pek çok konuda vakfımızın imkanlarından en iyi şekilde istifade edeceğiz.” dedi.

Vakfın kuruluşuna katkı sunan herkese teşekkürlerini ileten Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesini Geliştirme Vakfı’nın önemli hizmetlerde bulunacağından hiç şüphem yok. Vakfımızın kuruluşunda taşın altına elini koyan herkese bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Vakfımızın üniversitemiz, şehrimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.” şeklinde konuştu.