Ana içeriğe atla
vakıf
Body

Karaağaç Kampüsümüzdeki Uygulama Otelimizde gerçekleşen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Toplantının başında konuşan Rektör Alma, tarihten örneklerle vakıfların önemine değindi. Ardından Üniversitemizin hızla büyüdüğüne dikkat çeken Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesini Geliştirme Vakfımızın tohumunu attık. Vakfımız ağaç olup meyve verecek. Vakfımızın geniş imkanları sayesinde öğrencilerimizin barınma ve burs başta olmak üzere pek çok sorununa çözüm bulacağız. Iğdır’daki  ve Iğdırlıların yoğun olarak yaşadığı şehirler ve ülkelerdeki hayırseverlerimize ulaşıp Üniversitemizin gelişmesi adına elimizdeki imkanları artıracağız.” dedi.

“Hepimiz faniyiz. Arkamızda iz bırakmalıyız, eser bırakmalıyız.” diyen Rektör Alma, ilk toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerine son verdi.

Rektör Alma’nın konuşmasının ardından Vakfın Yönetim ve Denetim Kurulu seçimi, 2022-2023 yılı iş programı ve bütçesinin görüşülmesi ve oylanması, burs yönetmeliğinin görüşülmesi ve oylanması, öğrenciler için yurt/ev kiralanması ve öğrencilere burs verilmesi konusunun görüşülmesi ve oylanması, Mütevelli Heyeti üyeliğine yeni üye alımı teklifinin görüşülmesi ve oylanması, Mütevelli dışındaki vakfa üye olacak kişilerin giriş ödentisi ve yıllık aidatının görüşmesi ve oylanması konularını kapsayan gündem maddeleri görüşüldü.

Toplantıda Mütevelli Heyeti Üyesi Alaattin Yanardağ Divan Başkanı seçildi. Ardından Divan Başkanının teklifi üzerine Rektör Alma oy birliğiyle Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Yine Divan Başkanının teklifi üzerine oy birliğiyle Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim’e de ‘Vakıf Onur Üyeliği’ verildi.

Tüm kararların oy birliğiyle alındığı toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

vakıf